تلفن تماس : 09128659600
نوین تهویه  – 09128659600

نوین تهویه – 09128659600

تولیدوتعمیرات برجهای خنک کننده مداربازومداربسته فایبرگلاس وپکینگ وقطره گیروقطعات برج خنک کننده

برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی جریان مخالف

تاریخ انتشار : 2019/06/02

شیوه عملکرد برجهای خنک کننده مدار باز مکعبی شکل جریان مخالف:
در این سری از برجهای خنک کن آب ورودی از سیستم (Hot Water) وارد برج خنک کننده می گردد و پس از عبور از لوله های ورودی وارد نازل ها (Nuzzles) می گردند و با توجه به ساختار نازل به صورت گردابی بر روی سطوح پکینگ پاشیده می شوند. از دیگر سو هوای داخل برج بوسیله فن تحت تاثیر الکتروموتور از پایین برج به سمت بالا مکش شده و خارج می کند .آب پاشش شده بر روی پکینگ ها به سمت پایین ریزش کرده و هوای داخل برج از پایین به سمت بالا مکش می گردد. در این فرایند آب داغ در اثر عبور از کنار هوای تازه ٫ خنک گردیده و داخل تشت (Basin) می ریزد. و آب سرد(Cold Water) بوسیله لوله های خروجی از برج خنک کننده خارج می گردد.

مزایای برج خنک کننده مدار باز مکعبی جریان مخالف نسبت به نسل پیشین برج های خنک کننده:
• با استفاده از فایبر گلاس در ساختمان این برج ها مشكل زنگ زدگی و خوردگی به وجود نخواهد آمد که این امر باعث افزایش طول عمر برج و كاهش هزینه نگهداری گشته و به علت دارا بودنUV در مواد اولیه , در برابر اشعه آفتاب و رطوبت بالا مقاوم بوده در طی مرور زمان تغییر حالت و رنگ نمی دهد.
• طراحی خاص بدنه حداکثر ایستایی و راندمان در عین کمترین وزن و فشار بر روی فونداسیون را به همراه دارد و میزان لرزش به میزان قابل توجهی پایین است.
• وجود ساختار مناسب ٫ استفاده از الکتروموتور با مصرف برق پایین تر برای این سری از برج ها را فراهم کرده که در مقایسه با برج های خنک کننده گالوانیزه متناسب ٫کاهش ۲ تا ۳ برابری مصرف برق را به همراه دارد. کلیه الکتروموتورهای مورد استفاده طبق استانداردUL بوده و ضد آب و فلنج دار مباشد و مناسب جهت محیط های مرطوب و از نوع عمودی است و از مارکهای معروف اروپایی IP 55 میباشد.
• فن های بکار رفته از نوع توخالی و پره های آن از نوع Axial از جنس AL-FRP بوده وبه دلیل استفاده از فایبر گلاس و موادPVC و بالانس دینامیكی و استاتیكی فن موجود این برج ها ، لرزش به حداقل ممكن كاهش یافته است و در اثر پایین بودن دورفن از صدایی كم با دبی مناسب برخوردار است .
• استفاده از لایه قطره گیر در زیر فن ٫ پاشش آب به بیرون از برج خنک کنرا به حداقل رسانده و حداقل از دست دادن آب را در سیستم به همراه دارد.
• پکینگ های پلیمری از جنس PP و PVC در قالب Film Packing بوده كه در برابر جریان هوا و آب مقاوم بوده و از عمر طولانی برخوردار است ، فیلم آبی كه بر روی این گونه پكینگها ایجاد می شود چندین برابر انواع دیگر آن می باشد كه این امر باعث تماس بیشتر بین آب و هوا و سرد شدن بیشتر آب می شود .
• استفاده از نازل (Nuzzles) به جای آب پخش کن (Sprinkler) به دلیل عدم عملکرد دینامیکی ٫حداقل خرابی را در سیستم به همراه دارد در ضمن به دلیل استفاده از چند نازل در این سری از انواع برج های خنک کننده در صورت خرابی یک یا دو عدد از نازل ها عملکرد سیستم مختل نمی گردد و نازل های بعدی عملیات پاشش آب را انجام می دهند و به تعمیرکاران و صاحب دستگاه مجال لازم برای تعمیرات را می دهند.
• در این سری از برج های خنک کننده به دلیل فضای موجود٫ امکان استفاده از لایه های بیشتر پکینگ وجود دارد که راندمان برج را به مراتب بالاتر می برد.
• به دلیل ساختار بدنه و طراحی منحصر به فرد این سری از برج ها ٫ حداقل فضای برج را در تناژ متناسب با برج های مدور به همراه دارد که این امر خود موضوعی بسیار مهم در چینش و فضای اختصاصی در سایت مصرف کننده می باشد.
مزایای استفاده از برجهای خنک کننده مکعبی تک واحدی در مقایسه با نمونه های مجتمع شده:
امکان از مدار خارج کردن هرکدام از واحدها به منظور تعمیرات و … بدون از مدار خارج کردن چیلر و توقف فعالیت آن
غیر فعال کردن تعدادی از برج های خنک کننده در صورت کاهش بار چیلر و در نتیجه کاهش اصطحلاک سیستم و هزینه های جاری دستگاهها
امکان تولید هرکدام از واحدهای برج خنک کننده در کارگاه تولیدی شرکت و ارسال محصول آماده شده به محل پروژه

تجهیزات مورد استفاده خاص برجهای خنک کننده:
۱٫ نازلها و لوله های توزیع آب ( Nuzzles & Pipes ) :
لوله های ورودی از جنس پلی اتیلن ۱۰ اتمسفر و پلیکای فشار قوی.
سیستم توزیع آب شامل نازلهای مربع پاش ازجنس پلی اتیلن میباشد.
این نازلها بالاترین درجه کیفی و بیشترین راندمان که کمترین افت فشار را بر سیستم به همراه دارد را دارا می باشند.
به دلیل در پوشهای موجود در سیستم امکان تعمیرات و تخلیه لوله از رسوبات بسیار آسان می باشد.

۲٫قطره گیر (Drippers) :

وجود قطره گیر بجای لوور علاوه بر هدایت صحیح هوا به سمت داخل برج خنک کننده در صورت وجود بادهای محلی در محل نصب دستگاه امکان پاشیدن آب داخل برج خنک کننده از داخل برج به بیرون را از بین می برد.
در قطره گیرهای جایگزین لوور امکان ورود اشیاء خارجی نظیر گرد و خاک , شاخه درختان و … به داخل برج غیر ممکن است.
قطره گیر های نصب شده در زیر فن , قطرات آب موجود در داخل برج را که در اثر گردش فن تمایل به حرکت به سمت فن و خروج از برج دارند , در دام خود نگهداشته و دوباره به داخل دستگاه برمی گردانند و امکان پرت آب را به حداقل ممکن می رسانند.

همکاران ما

آلوارس
یماک
لوتوس
آریا نوین جوش
سرو
ماسو
کلت
سلام  پاوه